To my :)
| | | | |

Drużyna


Park maszynowy

więcej 

Co byś wybrał(a)?
Fiat 124 Spider 1.4 MultiAir
Fiat 124 Spider 1.4 MultiAir
czy
Abarth 124 Spider 1.4 T-Jet
Abarth 124 Spider 1.4 T-Jet

Naprawa podświetlenia prędko- / obrotomierza - Alfa 156

Data dodania 2005-12-15 Galeria Autor: Marek
Po Wojtkowych bojach z ABSem nie za bardzo funkcjonował prędkosciomierz (zdjęcie nr 1). Trzeba to było jakoś szybko naprawić bo jazda z niedoświetlonym prędkosciomierzem jest jakaś taka denerwująca. W sklepie moto kupiłem zapas żaróweczek 12V o mocy 1.2 W (koszt to 80 groszy za sztuke). Do wymiany potrzebny był jeszcze śrubokręt gwiazdkowy i szczypce z wąskim dzióbkiem (podobno mogą też być np nożyczki kosmetyczne żony :) )
Pierwsza rzecz - odkręcić śrubę znajdującą się na górze tunelu (zdjęcie 2). Następnie wyjąć platkiowy tunel, odkręcić dwie śruby utrzymujące zegarek (zdjęcie 3), odhaczyć zatrzask u góry i delikatnie wyjąć zegarek. Z tyłu dołączone są 2 kable (zdjęcie 4) które trzeba odpiąć i to umożliwi wyjęcie zegarka. Mając zegarek na tacy - lokalizujemy żarówke która nie świeci (zdjęcie 5) i za pomocą szczypców przekręcamy delikatnie w lewo i wyjmujemy. Dalej - żarówke wyjmujemy z oprawki (zdjęcie 6), wkładamy nową, umieszaczamy w zegarku, wstępnie podłączamy (można sprawdzić czy świeci) i składamy wszystko do kupy :)
Najprawdopodobniej nie ma dużych róznic w budowie prędkościomierza i obrotomierza.
Naprawę wykonałem na podstawie maila Damiana O. (Damianoo1 z forum ar.pl) - dzięki ! :)

Data dodania 2005-12-15 Galeria Autor: Marek
Nie odpowiadamy za jakiekolwiek szkody wynikłe ze stosowania wyżej wymienionych informacji. Nie jesteśmy zawodowymi mechanikami, chętnie wysłuchamy wszelkich uwag na temat powyższego tekstu.


Spotkania

więcej 

Porady techniczne

więcej 

Przepisy kulinarne

więcej