To my :)
| | | | |

Drużyna


Park maszynowy

więcej 

Co byś wybrał(a)?
Alfa Romeo Spider V6 TB
Alfa Romeo Spider V6 TB
czy
Alfa Romeo Gtv V6 TB
Alfa Romeo Gtv V6 TB

Alfa Romeo 155 Lusso-Sport

Właściciel: Mirek Data kupna 2002-04-22 Galeria
Alfa Romeo 155 Lusso-SportKupić używaną alfę nie jest łatwo. Trzeba śledzić ogłoszenia a potem najczęściej przywieźć ją z drugiego końca Polski. Czasem jednak jest inaczej. Mariusz powiedział, że w komisie w Krakowie stoi 155 - i że może byśmy oglądnęli. Jak się okazało koło temu komisu przejeżdżałem codziennie jadąc do pracy. Wybraliśmy się więc silną ekipą, posłuchaliśmy silnika. Poźniej wybraliśmy się jeszcze raz - tym razem przejechać się. Te oględziny Wojtek dobrze zapamiętał ;) Przy okazji podziękowania dla Juranda, który obejrzał autko fachowym okiem, Marka i Pawła za wsparcie finansowe, no i oczywiście Mariusza, za "wyczajenie" :) Efekt był taki, że stałem się posiadaczem 155 i 33 :) Potem nadszedł trudny moment rozstania z 33, a wkrótce - odkrywanie zalet i radości ze 155.
155 ma dwie główne zalety :) Silnik i zawieszenie. Zawieszenie jest fabrycznie zmodyfikowane - niższe o 1,5 cm w stosunku do większości stopięćdziesiątekpiątek. To dlatego, że moja jest w wersji Sport (choć koledzy próbują mi udowodnić, że białe jest czarne, czyli, że mam Lusso). Silnik jest dużo mocniejszy niż 33, choć oczywiście i tak najsłabszy w FT, ale to już tradycja - w końcu jak się ma największe umiejętności to trzeba mieć najsłabszy silnik ;)
Nie jestem zwolennikiem tuningu. Do 155 założyłem tylko płytę z duraluminium made by Janusz.
Do materiałów ekplotatacyjnych zaliczyć trzeba wahacze, na szczęście tylko jeden na stronę.
Tradycyjnym felerem jest wariator - poza tym - auto pod względem mechanicznym jest tip-top.
Zawieszenie robi wrażenie - testując wychodzi na to, że można szybciej pokonywać zakręty niż Markową V6.
Zapomniałem o wyposażeniu. Więc wyposażenia nie ma. Znaczy jest to co w serii plus klimatyzacja, którą ktoś po coś wsadził. Jak już jest to niech będzie, ale raczej nie tracę dla niej cennych koni :)
Update 26.10.2003
Lada moment przestanę być właścicielem tego autka. No cóż, 3 października zdarzyło się nie opanować sprzętu. Tył wyprzedził przód, asfalt uciekł spod kół. Nie będę jej naprawiał dla siebie, ale wygląda na to, że będzie miała drugie życie. W każdym razie będę ją zawsze wspominał bardzo miło... Spędziliśmy razem 1,5 roku. To był naprawdę dobry samochód...

Dane fabryczne:
Alfa Romeo 155 1.8 TS 16v
Silnik: R4Pojemność: 1747 cm³Cylindry: 4Zawory: 16
Moc: 140 KM przy 6300 obrotachMoment: 165 Nm przy 4000 obrotach
0-100 kph: 10 s.0-400m: 0 s.Vmax: 205 kphMasa: 1270 kg
Napęd: PrzódProdukowane: 1995-1997


Spotkania

więcej 

Porady techniczne

więcej 

Przepisy kulinarne

więcej